Digitalowe podsumowanie marca (Instagram, LinkedIn, DV360)

📸 Instagram w marcu przeprowadził szereg testów i update’ów.

• Edycja wiadomości będzie teraz dostępna w ciągu 15 minut po wysłaniu.
• Powstanie możliwość przypięcia trzech czatów grupowych na górze Direct Message
• Ulubione naklejki, GIFy, zdjęcia a nawet głosówki będzie może zapisać dla “szybkich odpowiedzi”

• W reklamach na Instagram pojawi się opcja z “kodami promocyjnymi”: można będzie je skopiować przy wyświetleniu reklamy, a po kliknięciu linka, zastosować kod na docelowej stronie. Brzmi ciekawie, trochę przypomina rozszerzenie promocji dla kampanii w wyszukiwarce w Google Ads

• Last but not least: Instagram testuje możliwość wzmianki o konkretnym zdjęciu lub filmie w postach karuzelowych podczas komentowania. Użytkownicy będą mogli użyć @ i wpisać liczbę, odpowiadająca numeru zdjęcia lub filmu w karuzeli, a następnie wpisać komentarz. Jeśli opcja zostanie wdrożona, pomoże to zrozumieć jaki content z karuzeli użytkownicy uznają za najlepszy. 

 

📌 Pinterest ogłosił, że staje się nie tylko miejscem inspiracji dla wystroju wnętrz czy paznokci, ale coraz częściej też dla zorganizowania wesel. I z tej okazji wypuścił raport:

https://newsroom.pinterest.com/news/the-pinterest-2024-wedding-report/ 

 

🔗LinkedIn wprowadził dynamiczne parametry UTM, które umożliwią dołączanie niestandardowych elementów śledzących do adresów URL kampanii.

 

🖥️ Display & Video 360 ogłosił integrację z platformą Real-time Ad Exchange (DRAX) firmy Disney. Umożliwia to dotarcie do odpowiednich odbiorców na platformie Disney+.

 

🛒 Amazon będzie musiał udostępniać informacje o reklamach na swojej platformie w publicznie dostępnym archiwum internetowym, zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego Unii Europejskiej. Oznacza to, że poza Biblioteką reklam Google, Meta i TikTok, pojawi się też biblioteka reklam Amazon, gdzie będziemy mogli podglądać reklamy konkurencji. Wymóg przejrzystości reklam jest zawarty w ustawie o usługach cyfrowych (DSA).


Ciekawostka:
Odkąd Apple umożliwił użytkownikom wybór przeglądarki, prawie każda alternatywa dla Safari odnotowała wzrost liczby użytkowników, szczególnie Opera. To tylko pokazuje, że gdy coś jest ustawione jako domyślne, wiele osób po prostu to akceptuje.

Mam nadzieje, że dowiedział_ś się czegoś nowego! Daj znać, jeśli chcesz porozmawiać o wynikach Twojego biznesu w digitalu bądź zrobić audyt kont reklamowych. A tutaj znajdziesz poprzednie podsumowanie.